Měděné trubky pro rozvody tepla i vody

Měď je jedním z nejoblíbenějších a nejpoužívanějších materiálů pro rozvody TZB. Je to dáno zejména vlastnostmi mědi, mezi které patří schopnost vydržet extrémně vysoké a nízké teploty a vynikající tepelnou vodivostí. Hojně využívané měděné trubky jsou navíc nehořlavé a odolné vůči korozi.

Měděné trubky lze využít mnoha způsoby. Vhodné jsou pro rozvody pitné vody, tepla, plynu i solárních systémů. Měděné potrubí totiž dokáže velice dobře odolávat tlaku i množení mikrobů a bakterií, jako je např. legionella. Díky svým hygienickým parametrům se také měděné trubky používají k přepravě kyslíku v nemocnicích.

Vynikající schopnost mědi rozvádět teplo nachází své uplatnění při sálavém vytápění, kdy pomáhá ušetřit výdaje za teplo. Měděné trubky jsou vhodné pro podlahové i nástěnné topení. Díky tomu, že se měděné trubky jen tak nezanesou nečistotami, vám takovéto vytápění vydrží bez problémů po mnoho let, aniž byste museli u podlahového vytápění rozdělávat celou podlahu.

Složení měděných trubek se časem nemění. Neobsahují žádné škodlivé přísady ani pigmenty. Výhodou měděných trubek je také fakt, že je lze recyklovat, aniž by měď ztratila své vlastnosti. Pokud máte zájem o měděné trubky nebo další polotovary z mědi, kontaktujte nás!