Měděné trubky a jejich odolnost

Pro svoji vysokou odolnost jsou měděné trubky v současnosti hojně používané především pro rozvody vody či plynu. Je to dáno mimořádnou odolností měděných trubek vůči tlaku, kdy povolený maximální provozní tlak se udává při hodnotách součinitele bezpečnosti 3,5 a pevnosti v tahu 200 N/mm2 do provozní teploty 100 °C.

Skvělou vlastností, kterou dále vynikají měděné trubky, je také jejich minimální tepelná roztažnost, a to zejména oproti trubkám z plastu. Tepelná roztažnost měděné trubky je sice téměř dvojnásobná než roztažnost ocelové trubky, ale zase jen čtvrtinová oproti trubkám z plastu. Koeficient tepelné roztažnosti se udává α = 16,6.10-6 m/m.K.
Pokud sháníte měděné polotovary pro stavebnictví či jiné oblasti, my Vám můžeme zajistit pravidelnou dodávku měděných polotovarů. V naší nabídce najdete měděné trubky, měděné tyče, měděné pásy nebo měděné plechy.

Měděné polotovary Vám také dle Vašich potřeb nařežeme na požadované rozměry. Současně také nabízíme poradenství. V případě Vašich dotazů ohledně dodávky měděných polotovarů nás neváhejte kontaktovat.