Nabízíme mosazné polotovary

Pokud sháníte mosazné polotovary, kontaktujte nás! V naší široké nabídce najdete mosazné polotovary různých tvarů a rozměrů. Součástí sortimentu jsou mosazné plechy, pásy, trubky nebo tyče. Mosazné polotovary vám také nařežeme podle vašich požadavků.

Mosaz je vyhledávaným materiálem, který je oblíbený pro svoji dobrou odolnost vůči atmosférickým vlivům. Mosaz je korozivzdorná a jde ji dobře obrábět. Má také velice dobrou vodivost. Lze ji spojovat pájením i pokovovat. Díky povrchové úpravě může mosaz získat velice efektní vzhled.

Povrchová úprava mosazi se nejčastěji provádí leštěním, lakováním nebo kartáčováním. Další možností je také patinování, kdy se povrch výrobku chemicky stejnoměrně zoxiduje a ztmaví do požadovaného tónu. Tím získá vzhled tzv. staromosazi. Pokud se předpokládá větší zátěž povrchu vnějšími vlivy jako je otěr nebo vlivy počasí je vhodné ponechat mosaz v surovém stavu.

Mosazné polotovary mají široké využití. Své uplatnění nacházejí v elektrotechnice, jemné mechanice, při výrobě různého kovového zboží, v modelářství, v automobilovém i lodním průmyslu.