Nabídka mosazných polotovarů pro povrchovou úpravu

V naší široké nabídce máme pro vás připravené mosazné polotovary různých tvarů a rozměrů, jako jsou mosazné plechy, pásy, trubky nebo tyče. Mosazné polotovary vám také nařežeme podle vašich požadavků.

Mosazné polotovary mají široké využití např. v elektrotechnice, jemné mechanice, při výrobě různého kovového zboží, v modelářství, v automobilovém i lodním průmyslu.
Díky povrchové úpravě může mosaz získat velice efektní vzhled. Jedná se o leštění, lakování nebo kartáčování.

Mosaz také prochází povrchovou úpravou. Mezi ty nejčastější povrchové úpravy se řadí leštění a lakování nebo kartáčování a lakování. Další možností je tzv. patinování, kdy se povrch výrobku chemicky stejnoměrně zoxiduje a ztmaví do požadovaného tónu. Tím získá vzhled oblíbené staromosazi.

V případě, kdy je předpokládána větší zátěž povrchu vnějšími vlivy např. otěrem, okopem, vlivy počasí, doporučuje se ponechat mosaz v surovém stavu. Jestliže je požadován zlatý vzhled, musí se mosaz pravidelně čistit nebo přistoupit k patinaci. Pro efekt lze využít vzájemnou kombinaci povrchových úprav, např. leštění a patina.

Na předpokládanou vyšší mechanickou zátěž drobných prvků se používá nitrid titan. Odstín zlaté je k nerozeznání od mosazi. Na rozdíl od ní má ale stálý zlatý vzhled a vysokou mechanickou odolnost. Mosazné polotovary nabízíme za výhodné ceny.